wie is online

We hebben 30 gasten en geen leden online

Login/Registreren

Polls

Welk type lezing wil je liefst bijwonen

Reisverslagen - 8.3%
Aquariumplanten - 20.8%
Gezelschapsvissen - 33.3%
Cichliden - 33.3%
Vijver - 4.2%

Aantal stemmen: 24
De stemmen voor deze enqute is afgelopen on: mei 10, 2017

08/04/2016 - Goodeiden, de goden onder de levendbarenden door Ronny Vannerom

Wie regelmatig onze ledenvergaderingen bijwoont heeft zeker al van Ronny gehoord. Niet alleen is hij lid van onze club, maar we hebben hem ook al een paar maal als spreker mogen ontvangen.

Tijdens deze voordracht zal je kunnen kennis maken met de ene echte levendbarende vissoort. Deze vissen zijn endemisch in Mexico. Dit betekent dat ze enkel daar terug te vinden zijn. Het grote probleem is dat door gebrek aan water om de velden te besproeien hun natuurlijke habitat kleiner en kleiner wordt en dat ze daardoor bedreigd worden met uitsterven.

Er zijn volop geruchten dat deze vissoort de 21-ste eeuw niet zal overleven.

In deze voordracht zal dan ook veel aandacht worden geschonken aan het behoud en de overlevingskansen van deze unieke vissen. Daarnaast zullen de soorten in hun originele habitat besproken worden en om af te sluiten geeft Ronny een kijkje hoe gemakkelijk deze vissoort wel in ons koude Belgenland gehouden kan worden.

Dit wordt weer een boeiende avond!